Slidinėjimas

Roges ruošk vasarą! Kuo anksčiau kreipsitės su savo pageidavimais, tuo didesnė tikimybė, kad gausime vietų jaukiame kalnų viešbutyje Austrijoje, Italijoje, Ispanijoje ar Prancūzijoje.   

ANDORA

Slidinėjimas Andoroje…

Siūlome 2 pagrindinius slidinėjimo kurortus: Valnordą ir Grandvalyrą. Pasirinkę apgyvendinimą Valnordo kurorte, slidininkai naudojasi 6 dienų Valnordo zonos slidinėjimo abonementu. Valnord (www.vallnord.com) kurortas apima Arinsalio, La Massanos  ir Ordino miestelius. Trasų ilgis 105 km, jas aptarnauja 43 keltuvų sistema. Čia rasite įvairiausių trasų: 13 žalių, 22 mėlynas, 20 raudonų ir 7 juodas. Trasos išsidėsčiusios 1550 m. – 2625 m. aukštyje. Kalnų peizažai ir švelnus klimatas puikiai nuteikia slidininkus. Rekomenduojame šeimoms, jaunimui ir grupėms. Pasirinkusieji Grandvaliros kurortą (www.grandvalira.com) slidinėja 200 km trasomis, nes kartu su apgyvendinimu gauna 6 dienų Grandvaliros zonos slidinėjimo abonementą. Čia įrengta 16 žalių trasų pradedantiesiems, 38 – mėlynos, 32 – raudonos, bei 22 – juodos. Šioje zonoje kasmet vyksta vienas iš Europos kalnų slidinėjimo taurės etapų.

Turime didelį viešbučių pasirinkimą nuo 3 iki 5 žv., siūlome viešbučius sostinės Andoros ir Escaldeso miesto centre arba Grandvaliros ir Valnordo slidinėjimo zonose (prašome teirautis mūsų kelionių agentūroje). Pateikiame kelis kainų pavyzdžius.

Viešbučių kainos „nuo“ Grandvaliroje:

HOTEL SEGLE XX, 3 *. El TARTER – 594 Eur

Segle

HOTEL ROC DEL CASTELL, 3*. Canillo – 555 Eur

Roc_Castel

HOTEL SKI PLAZA, 5 *.-  Canillo – 790 Eur

Ski_Plaza

HOTEL PIOLETS , 4* . SOLDEU – 630 Eur

Piolets

Viešbučių kainos „nuo“ Valnorde:

HOTEL MU, 4*. La Cortinada. Ordino – 598 Eur

Mu

HOTEL XALET BESOLI, 2*. ARINSAL – 547 Eur

besoli2

Į kainą įskaičiuota:

- 7 nakvynės dviviečiame kambaryje pasirinktame viešbutyje 1 asmeniui;

- 6 dienų Grandvalyros arba Valnordo slidinėjimo pasas;

- pervežimas iš ir į Barselonos oro uostą;

- maitinimas pusryčiai ir vakarienė (išskyrus ROC DEL CASTELL – su pusryčiais).

Atvykimai:

Nuo antradienio iki antradienio arba nuo šeštadienio iki šeštadienio (pagal Wizzair skrydžius į Barseloną). Siūlome tik tuos viešbučius miesto centre, kurie siūlo pervežimą į Grandvalyrą/Funicamp kelis kartus per dieną. Į Valnordą galima patekti iš bet kurio viešbučio, sustojimai šalia, autobusas nemokamas.

                                                      —————————————————————————–

Trumpai apie šalį…

Andora yra rytinėje Pirėnų kalnyno dalyje, šiaurėje ribojasi su Prancūzija (56,6 km ilgio siena), o pietuose su Ispanija (63,7 km). Vidutinis aukštis virš jūros lygio – 1996m. Aukščiausia viršukalnė Coma Pedrosa (2946 m). Žemiausia vieta – Riu Runer (840 m). Andora yra tarp kalnų, iš visų pusių ją supa stačios uolos. Prancūzijos pasienyje yra Envaliros perėja 2400 m aukštyje. 2/3 teritorijos dengia miškai. Valstybė yra šilto kalnų klimato zonoje: žiemą vidutinė temperatūra siekia -2 °C, o vasarą +20 °C. Klimatas panašus į aplinkinių regionų, tačiau dėl padėties kalnuose žiemą iškrenta daugiau sniego, o vasaros kiek vėsesnės. Andorra la Vella – aukščiausiai Europoje įsikūrusi sostinė (1055 m virš jūros lygio). Tai viena iš aukščiausiai kalnuose išsidėsčiusių Europos valstybių po Šveicarijos. Dėl geografinės Andoros padėties pačioje Pirėnų pusiasalio širdyje oro temperatūra pakankamai žema, kad užtikrintų aukščiausios rūšies sniegą ir daug saulėtų dienų. O labiausiai Andora išsiskiria tuo, kad, kai kalnuose spindi sniegas, papėdėje žydi gėlės. Sezonas prasideda gruodžio pradžioje ir tęsiasi iki balandžio pabaigos, per metus suteikdamas vidutiniškai 147 dienas, tinkamas slidinėjimui.

Išskirtiniai šalies bruožai…

Andora – viena iš mažiausių Europos valstybių, savo dydžiu lenkianti tik Monaką, San Mariną ir Lichtenšteiną. Šalį, per kurią įstrižai eina kelias nuo Ispanijos iki Prancūzijos, galima pervažiuoti per 45 min. Šalis garsėja kaip viena iš daugiausia žiemos turistų pritraukiančių valstybių. Juos vilioja pasakiškas gamtos grožis, iš medžio ir akmens pastatyti nameliai. Itin daug turistų į Andorą atvyksta žiemą paslidinėti ar pasigrožėti unikaliais vaizdais. Kai kurie turistai Andorą vadina apsipirkimo sostine. Dėl mažesnių mokesčių ir tarifų įvairioms prekėms šalyje galima įsigyti pigesnių prekių žiemos pramogoms, kosmetikos, parfumerijos, audio ir video aparatūros, tabako, alkoholio, drabužių ir netgi maisto produktų. Ispanai ir prancūzai dažnai važiuoja į Andorą apsipirkti pigiau.

Viešbučių specifika…

Viešbučiai ir apartamentai atitinka europietiškus standartus. Kadangi šalis yra labai kompaktiškai išsidėsčiusi kalnuose, visi pastatai, įskaitant ir viešbučius, yra nedideli, vyrauja prancūzų ir kataloniečių stilius. Naujesni viešbučiai dažniausiai įrengti moderniu stiliumi. Viešbučių pasiūla labai įvairi. Siūlomas maitinimas viešbučiuose: pusryčiai – švediškas stalas, o vakarienė dažniausiai pasirenkama iš siūlomo valgiaraščio.

Tautos būdo bruožai…

Vietiniai Andoros gyventojai apibūdinami kaip itin subtilūs žmonės. Jie pragmatikai, mėgsta užmegzti kontaktą su turistais. Kadangi beveik pusę gyventojų sudaro katalonai, jiems labai svarbi šeima ir jos tradicijos (tai parodo ir nedidelės parduotuvėlės, kuriose šeimininkauja visa šeima).

Ką verta išbandyti šalyje…

Pailsusiems nuo slidinėjimo jėgas atstatyti padės terminių vandenų centras „Caldea“, kuris yra Eskaldeso miestelyje. Tai vienas iš didžiausių tokio tipo centrų visoje Europoje. Čia galima paplaukioti baseine po atviru dangumi, pasigrožėti fontanais, savo kūnu pajusti įvairių tautų pirčių skirtumus, išbandyti įvairius masažus ar netgi pasivaikščioti ant ledo.

Būnant Andoroje knieti aplankyti ir vietos įžymybes. Ypač išsiskiria Andoros sostinėje esantis pastatas, vadinamas „Slėnio namais“ (Casa de la Vall). Jis buvo pastatytas prieš daugiau kaip 300 metų. Jame vietos valdžia priiminėja įstatymus, tame pastate yra teismas, viešbutis bei kalėjimas.

Žinoma, nedaug kas Andoroje atsispiria pagundai apsipirkti – nykštukinėje šalyje veikia daugiau nei 1000 parduotuvių, kuriose dėl mažesnio mokesčių tarifo kainos yra žemesnės. Nauji akiniai nuo saulės, graži palaidinė ar unikalus, Andoros vėliava papuoštas kaklaraištis turėtų atsidurti turisto krepšyje. Andoros gyventojai mėgsta gaminius iš akmens ir medžio, tad turistų krepšiuose galima rasti unikalius suvenyrus iš pušies, ąžuolo ar kitos medienos.